+40 31 333 3650
Suna-ne!

Serghei Tvetcov câștigă etapa a 3-a din Tour of the Gila 2014!

Serghei Tvetcov

De două ori campion național la contratimp în țara natală, Moldova, Serghei Tvetcov, ciclist care participă la competiții internaționale pentru țara noastră, a câștigat etapa a 3-a din Tour of the Gila (SUA), etapă de contratimp individual, reușind să parcurgă cei 26 de km cu 19 secunde în fața lui Tom Zirbel (Optum Pro Cycling) și fiind mai rapid cu  1:10 decât ocupantul locului 3, Joey Rosskopf  de la Hincapie Sportswear.

Rezultatul de vineri a fost de fapt o revanșă a lui Tvetcov, care a fost învins luna trecută de Zirbel în contratimpul din  Redlands Bicycle Classic. Cei doi sportivi sunt rivali în ultima perioadă.

“Uneori câștigă el, uneori câștig eu; este un lucru normal în cursele de ciclism” a declarat Tvetcov, adăugând că experiența cțștigată în ultimii ani l-a ajutat să obțină acest rezultat.