Vasile Conta nr. 16
Sector 2, Bucureşti
Luni – Vineri : 08:00 – 16:00
office@federatiadeciclism.ro
+40 31 333 3650
Suna-ne!

Rezultatele complete de la Campionatele Naționale de Șosea (20-22 august 2021)

În perioada 20-22 august 2021 s-au desfășurat Campionatele Naționale de Șosea. Comuna Sălacea din județul Bihor a fost gazda acestui evenimet important din calendarul competițional. Iată podiumurile pentru fiecare categorie și probă:

Contratimp (20 august 2021)

Paralimpic:
1. Theodor Matican (CSA Steaua București)

Elite Masculin:
1. Serghei Tvetcov (CSA Steaua București)
2. Daniel Crista (CSA Steaua București)
3. Emil Dima (CSA Steaua București)

Elite Feminin:
1. Manuela Muresan (CD Seven Pro Cycling)
2. Maria-Ecaterina Stancu (CS Dinamo București)
3. Georgeta Ungureanu (CS UVT Devron West Cycling Team)

U23:

1. Șerban Luncan (ACS Olimpic Zărnești)
2. Adrian Marius Florea (CS Voința Cluj-Napoca)
3. Andrei Cojanu (CS UVT Devron West Cycling Team)

Juniori Masculin:
1. Mihnea Harasim (ACS Bike Squad)
2. Rares Ghiță (CS Olimpia București)
3. Alexandru Iacob (CS Voința Cluj-Napoca)

Juniori Feminin:
1. Cătălina Cătineanu (CSA Steaua București)
2. Denisa Toader (CS Conpet Ploiești)
3. Natalia Mănescu (CS Petrolul Ploiești)

Cadeți Masculin:
1. Norbert Nyulas Petres (CS Intersport)
2. Andrei Carbunarea (CS Voința Cluj-Napoca)
3. Balazs Csaszar (CS Intersport)

Cadeți Feminin:
1. Alexandra Cioclu (ACS Olimpic Zărnești)
2. Ana Elena Gheorghe (CS Conpet Ploiești)

Amatori Masculin:
1. Radu Alexandru Tudor
2. Florin Mureșan
3. Samuel Filon Tibu (ACS Velocitas)

Amatori Feminin:
1. Denisa Romașcanu (CS Otopeni)
2. Andreea Raluca Ampoicean

Master 2 Feminin:
1. Larisa Petrus (ACS Velocitas)

Master 1 Masculin:
1. Adrian Grigore Marchis (CS Voința Cluj-Napoca)
2. Constantin-Mădălin Gaita (CS UVT Devron West Cycling Team)
3. Remus Farcas (CS UVT Devron West Cycling Team)

Master 2 Masculin:
1. Paul Grigorici (ACS Velocitas)
2. Ovidiu Ioan Moldovan (ACS Sport Competition)
3. Hermann Kleinpeter (ACS Sport Competition)

Master 3 Masculin:
1. Theodor Porumb (CSA Steaua București)
2. Ionel Puiu (Team GS Pondenzano)
3. Mihai Iulian Voinoiu (CSA Steaua București)

Rezultatele complete pentru proba de contratimp pot fi accesate la următorul link – click aici.

Fond (21-22 august 2021)

Paralimpic:
1. Theodor Matican (CSA Steaua București)

Elite masculin:
1. Serghei Țvetcov (CSA Steaua București)
2. Eduard Grosu (Delko)
3. Daniel Crista (CSA Steaua București)

Elite feminin:
1. Georgeta Ungureanu (UVT Devron West)
2. Miriam Stan (CS Otopeni)
3. Manuela Mureșan (Seven Pro Cycling)

U23 masculin:
1. Andrei Ionuț Andrei (UVT Devron)
2. Raul-Antonio Sînza (Giotti Victoria-Savini Due)
3. Adi Narcis Marcu (Torpedo Zãrnești)

Juniori feminin:
1. Denisa Toader (CS Conpet Ploiești)
2. Cătălina Andreea-Cãtineanu (CSA Steaua București)
3. Georgeta-Natalia Mãnescu (CS Petrolul Ploiești)

Cadeți feminin:
1. Iuliana-Alexandra Cioclu (ACS Olimpic Zărnești)
2. Ana Elena Gheorghe (CS Conpet Ploiești)

Cadeți masculin:
1. Balazs Csaszar (Novak Cycling Academy)
2. Vlad Antonio Stanciu (Carcover Racing Team)
3. Norbert Nyulas Petres (Novak Cycling Academy)

Rezultatele complete pentru proba de fond (21 august) pot fi accesate la următorul link – https://liniadesosire.ro/

Rezultatele complete pentru proba de fond (22 august):

Written by: Andreea Dima

Leave a Reply