office@federatiadeciclism.ro
+40 31 333 3650
Suna-ne!

Logigan ocupă locul 33 la Jocurile Europene Baku

Lucian Logigan, reprezentanul României înscris în cursa de XCO a Jocurilor Europene care se desfășoară la Baku, a ocupat locul 33 în competiția la care a luat parte sâmbătă, 13 iunie. Întrecerea a fost câștigată de elvețianul Nino Schurter, multiplu campion mondial și medaliat cu argint și bronz la Jocurile Olimpice de la Londra, respectiv Beijing.

logi

„A fost o cursă selectă, alături de cei mai buni sportivi ai Europei și, totodată, a elitei mondiale, așa că rezultatul a reflectat nivelul meu”, a spus Logigan după terminarea cursei. Sportivul se află momentan pe locul 93 în clasamentul UCI și va participa în continuare la mai multe competiții internaționale pentru a se califica la Jocurile Olimpice 2016.