office@federatiadeciclism.ro
+40 31 333 3650
Suna-ne!

Logigan intră în puncte la Salcano MTB Cup #3

Campania de primăvară a echipei Geiger-Ideal este poate cea mai susținută de până acum, formația sibiană participând în 2015 la numeroase întreceri din calendarul UCI, unde cei doi sportivi prezenți, Lucian Logigan și Tudor Oprea, au reușit să producă rezultate bune. Cea mai recentă participare a lor a fost la Salcano MTB Cup #3, o cursă de trei etape defășurată în Serbia, de unde Logigan s-a întors cu 14 puncte UCI.

logigan

Întrecerea a debutat vineri, 27 martie, cu un contratimp în pantă de 3,7 kilometri, a continuat cu o etapă de XCP lungă de 18.6 kilometri și s-a încheiat duminică, 29 martie cu o etapă de XCC. Salcano MTB Cup #3 a fost câștigat de polonezul Adrian Brzozka, în timp ce campionul balcanic de XCO Logigan a terminat pe locul 17 după cele trei zile de competiție. Tudor Oprea s-a clasat ceva mai în spate, pe locul 31.