Vasile Conta nr. 16
Sector 2, Bucureşti
Luni – Vineri : 08:00 – 16:00
office@federatiadeciclism.ro
+40 31 333 3650
Suna-ne!
De laPana laDenumirea competitieiLocalitateCategorieNivelOrganizator
11-Mar11-Mar Trofeul PrimăveriiAdancataSosea Crit.E/U23/J/C/Y/M/Am. FRC
18-Mar18-MarCupa MotorPark Romania la CiclismAdancataSosea Crit.E/U23/J/C/Y/M/Am.FRC
31-Mar31-MarMemorialul George NegoescuBucuresti-Arena NationalaSoseaE/U23/J/C/Y/M/Am.FRC
1-Apr1-AprMemorialul Constantin DumitrescuAdancataSosea E/U23/J/C/Y/M/Am.FRC
15-Apr15-AprCNR #1 Juniori/CNR #1 Elite RGT Drumul VinuluiPloiestiSoseaE/U23/J/C/M/Am.Asociatia Judeteana de Ciclism Prahova
22-Apr22-AprCNR #1 Copii RGT Kids Spring EditionBucurestiSoseaYAsociatia Judeteana de Ciclism Prahova
28-Apr28-AprCupa Marii Negre IConstantaSoseaYCS Ciclism Bilal Constanta
1-May1-MayBike Fest Maciuca 2018 - Editia a VII-aMaciuca, jud ValceaSoseaE/U23/J/C/M/Am./YDamila SRL
5-May5-MayCupa Marii Negre IIConstantaSoseaYCS Ciclism Bilal Constanta
5-May6-MayCNR #2 Elite Turul Municipiului DevaDevaSoseaE/U23/J/C/Am.Clubul Sportiv Făerag
11-May13-MayCNR #2 Juniori Turul DobrogeiConstantaSoseaJ/CCS Ciclism Bilal Constanta
13-May13-MayCNR #2 Copii Cupa Marii Negre IIIConstantaSoseaYCS Ciclism Bilal Constanta
26-May27-MayRoad Grand Tour Salaj Velo TurZalauSoseaE/U23/J/C/M/Am.Asociatia Judeteana de Ciclism Prahova
1-Jun3-JunCycling Tour of Bihor - Bellotto UCI 2.2BihorSoseaE/U23ACS Ciclism Marghita
3-Jun3-JunRoad Grand Tour OradeaOradeaSoseaE/U23/J/C/M/Am.Asociatia Judeteana de Ciclism Prahova
9-Jun9-JunCupa Orasului Otopeni Mircea RomascanuOtopeniSoseaE/U23/J/C/Am./YCS Otopeni
14-Jun16-JunCNR #3 Elite Turul Ciclist al Clujului & Trofeul ArdealulCluj-NapocaSoseaE/U23/J/C/M/Am./YAJCT Cluj
22-Jun24-JunCampionatele Nationale de SoseaSibiuSoseaE/U23/J/C/M/Am.CCT Sibiu
24-Jun24-JunRoad Grand Tour Targu MuresTargu MuresSoseaE/U23/J/C/M/Am.Asociatia Judeteana de Ciclism Prahova
24-Jun24-JunMUNTELE MIC VERTICAL RACE 2018Turnu RuieniSoseaAm.CS Tibiscus
1-Jul1-JulCNR #3 Copii RGT Summer Kids EditionPloiestiSoseaJ/C/YAsociatia Judeteana de Ciclism Prahova
5-Jul8-JulSibiu Cycling Tour UCI 2.1SibiuSoseaE/U23CS Sibiu Sport Project
7-Jul7-JulKing of the Mountain 2018PaltinisSoseaAm.CS Sibiu Sport Project
14-Jul14-JulCNR #4 Copii International Novak Cycling Academy Cup IMisentea (Jud. Harghita)SoseaJ/C/YCS Intersport
15-Jul15-JulCNR #5 Copii International Novak Cycling Academy Cup IIMiercurea CiucSoseaJ/C/YCS Intersport
21-Jul22-JulCNR #3 Juniori/CNR #4 Elite Cupa Max AusnitLugojSoseaE/U23/J/Am.ACS Velocitas
1-Aug1-AugCupa Marii Negre IVConstantaSoseaYCS Ciclism Bilal Constanta
8-Aug8-AugCupa Marii Negre VConstantaSoseaYCS Ciclism Bilal Constanta
8-Aug11-AugTurul Tinutului Secuiesc UCI 2.2Miercurea CiucSoseaE/U23CS Intersport si Municipiul Miercurea Ciuc
15-Aug15-AugCupa Marii Negre VIConstantaSoseaYCS Ciclism Bilal Constanta
19-Aug19-AugCNR #6 Copii/CNR #4 Juniori RGT Track DayCrevediaSoseaE/U23/J/C/M/Am./YAsociatia Judeteana de Ciclism Prahova
24-Aug26-AugCampionatul National de Sosea CopiiCristianSoseaYACS Savorya Cycling Team
26-Aug26-AugCupa MarghitaMarghitaSoseaAm./YACS Ciclism Marghita
2-Sep2-SepRoad Grand Tour Autumn Kids EditionBucurestiSoseaYAsociatia Judeteana de Ciclism Prahova
8-Sep8-SepRoad Grand Tour King of TransfagarasanVidraruSoseaE/U23/J/C/M/Am.Asociatia Judeteana de Ciclism Prahova
19-Sep23-SepTour of Romania UCI 2.2SoseaE/U23FRC
23-Sep23-SepCNR #7 Copii/CNR #5 JunioriBucurestiSoseaJ/YFRC
23-Sep23-SepRoad Grand Tour EroicaBrezoi TransalpinaSoseaE/U23/J/C/M/Am.Asociatia Judeteana de Ciclism Prahova
18-Oct21-OctCampionatele Nationale de VelodromPlovdiv, BulgariaVelodromE/J/CFRC