Vasile Conta nr. 16
Sector 2, Bucureşti
Luni – Vineri : 08:00 – 16:00
office@federatiadeciclism.ro
+40 31 333 3650
Suna-ne!
De laPana laDenumirea competitieiLocalitateCategorieNivelOrganizator
11-Mar11-MarTrofeul PrimăveriiAdancataSosea Crit.E/U23/J/C/Y/M/Am.FRC
18-Mar18-MarCupa MotorPark Romania la CiclismAdancataSosea Crit.E/U23/J/C/Y/M/Am.FRC
31-Mar31-MarMemorialul George NegoescuBucuresti-Arena NationalaSoseaE/U23/J/C/Y/M/Am.FRC
1-Apr1-AprMemorialul Constantin DumitrescuAdancataSoseaE/U23/J/C/Y/M/Am.FRC
21-Apr22-AprCNR #1 XCM Avrig Mountain Bike RaceAvrigXCM/XCPE/J/Am./YACS ProCycling
22-Apr22-AprCNR #1 Copii RGT Kids Spring EditionBucurestiSoseaYAsociatia Judeteana de Ciclism Prahova
28-Apr28-AprCupa Marii Negre IConstantaSoseaYCS Ciclism Bilal Constanta
1-May1-MayBike Fest Maciuca 2018 - Editia a VII-aMaciuca, jud ValceaSoseaE/U23/J/C/M/Am./YDamila SRL
5-May5-MayCupa Marii Negre IIConstantaSoseaYCS Ciclism Bilal Constanta
5-May5-MayZiua BCernicaXCME/J/Am./YMTB Academy
12-May12-MayMaratonul VinuluiUrlatiXCOE/J/Am./YACS BikeXpert
13-May13-MayCNR #2 Copii Cupa Marii Negre IIIConstantaSoseaYCS Ciclism Bilal Constanta
19-May20-MayCozia MTBCalimanestiXCPE/Am./YAS Cozia Racing Team
20-May20-MayCNR #1 Copii/CNR #2 XCM Banca Transilvania MTB Marathon UCI C3Cluj-NapocaXCME/U23/J/C/Am./YCS Clujul Pedaleaza
26-May26-MayPrima BicicletaCalarasiXCMAm./YCS YzoGym
27-May27-MayCNR #1 XCO Napo Cup UCI C2Cluj-NapocaXCOE/U23/J/C/Am./YCS Clujul Pedaleaza
2-Jun2-JunLa BroasteGradisteaXCME/J/Am./YMTB Academy
9-Jun9-JunCupa Orasului Otopeni Mircea RomascanuOtopeniSoseaE/U23/J/C/Am./YCS Otopeni
10-Jun10-JunJunior Hercinic MTBGreci, jud. TulceaXCMYBeetle Bike
14-Jun16-JunCNR #3 Elite Turul Ciclist al Clujului & Trofeul ArdealulCluj-NapocaSoseaE/U23/J/C/M/Am./YAJCT Cluj
17-Jun17-JunCNR #2 Copii/CNR #2 XCO Cetatuia XCO UCI C2IasiXCOE/J/C/Am./YACS SportMania Iasi
21-Jun21-JunCrossul Turenilor Kids RaceTureniXCMJ/YCS Clujul Pedaleaza
23-Jun23-JunTopoloveni Summer TourTopoloveniXCME/J/Am./YMTB Academy
1-Jul1-JulCNR #3 Copii RGT Summer Kids EditionPloiestiSoseaJ/C/YAsociatia Judeteana de Ciclism Prahova
13-Jul13-JulCNR #4 Copii International Novak Cycling Academy Cup IMisentea (Jud. Harghita)SoseaJ/C/YCS Intersport
14-Jul14-JulCNR #5 Copii International Novak Cycling Academy Cup IIMiercurea CiucSoseaJ/C/YCS Intersport
14-Jul14-JulCNR #3 Copii/CNR #3 XCO MTB Academy Cup UCI C2Campulung MuscelXCOE/J/C/Am./YMTB Academy
15-Jul15-JulLupii Dacilor - Trofeul MusceluluiCampulung MuscelXCME/J/Am./YMTB Academy
29-Jul29-JulMTB MarathonCluj-NapocaXCME/U23/J/C/Am./YCS Clujul Pedaleaza
1-Aug1-aug.Cupa Marii Negre IVConstantaSoseaYCS Ciclism Bilal Constanta
5-Aug5-aug.CNR #4 Copii/CNR #4 XCO Herneacova XCO UCI C2HerneacovaXCOE/J/Am./YACS Ciclism Dumbravita
8-Aug8-aug.Cupa Marii Negre VConstantaSoseaYCS Ciclism Bilal Constanta
15-Aug15-aug.Cupa Marii Negre VIConstantaSoseaYCS Ciclism Bilal Constanta
19-Aug19-aug.CNR #6 Copii/CNR #4 Juniori RGT Track DayCrevediaSoseaE/U23/J/C/M/Am./YAsociatia Judeteana de Ciclism Prahova
24-Aug26-aug.Campionatul National de Sosea CopiiCristianSoseaYACS Savorya Cycling Team
25-Aug25-aug.CNR #4 XCM Explorer MTB ChallengeLuncavitaXCME/Am./YASOCIATIA EXPLORER
25-Aug25-aug.Cupa Padurea VerdeDumbravita (Jud. Timis)XCOAm./YACS Ciclism Dumbravita
26-Aug26-aug.Cupa MarghitaMarghitaSoseaAm./YACS Ciclism Marghita
2-Sep2-SepRoad Grand Tour Autumn Kids EditionBucurestiSoseaYAsociatia Judeteana de Ciclism Prahova
2-Sep2-SepCampionatul National MTB CopiiCisnadieXCOYCS Magura Cisnadie
8-Sep8-SepBikeXpert Alpine ChallengePucioasaXCME/Am./YACS BikeXpert
16-Sep16-SepDumbrava cu MargaritarMihai BravuXCME/J/Am./YMTB Academy
23-Sep23-SepCNR #7 CopiiBucurestiSoseaJ/YFRC
29-Sep29-SepMega Image Enduro CupCluj-NapocaXCOE/U23/J/C/Am./YCS Clujul Pedaleaza
6-Oct6-OctHaiduci si DomniteMoara VlasieiXCME/J/Am./YMTB Academy
21-Oct21-OctSibiu GusteritaSibiuXCPJ/C/Y/M/Am.Costea Daniel
27-Oct27-OctCNR #5 Copii Bucuresti MTB RaceBucurestiXCOE/J/Am./YACS BikeXpert
4-Nov4-NovMaratonul DunariiPrunduXCME/J/Am./YMTB Academy